INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

LOKALIZACJA

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Dojazd do Hali Stulecia (miejsca Konferencji):

 • z lotniska – taxi – ok. 45 min.
 • z dworca głównego PKP – taxi – ok. 20 min.; tramwaj nr 2 – 20 min., odjazd co 12 min.; autobus linii nr 145 lub 146 – 20 min., odjazd co 8 min., tramwaje i autobusy odjeżdżają z przystanku nr 10268,
 • z hotelu Raddisson Blu – taxi – ok. 15 min.; tramwaj nr 4 – 20 min., odjazd co 12 min. z przystanku nr 20291; tramwaj nr 2 lub 10-20 min., odjazd z przystanku nr 20281,
 • z hotelu DoubleTree by Hilton – taxi – 10 min.; tramwaj nr 2 lub 4 – 20 min., odjazd co 5 min. z przystanku nr 10031.

Źródło informacji – Google Maps
Korzystającym z komunikacji miejskiej polecamy także aplikację jakdojade.pl

MIEJSCE KONFERENCJI

Wrocławskie Centrum Kongresowe jest częścią kompleksu Hali Stulecia – historycznego miejsca spotkań położonego w jednym z najstarszych parków miejskich w Europie – Parku Szczytnickim, na obszarze tzw. Wielkiej Wyspy. W skład kompleksu, oprócz samego Centrum i wzniesionej w 1913 roku samej Hali Stulecia, wchodzi multimedialna Wrocławska Fontanna, Pergola oraz rozległe tereny zewnętrzne.

W roku 2006 Hala Stulecia została wpisana na Listę UNESCO, jako jedno z najważniejszych osiągnięć dwudziestowiecznej architektury. Zabytkowy kompleks został zmodernizowany w latach 2008-2011 przekształcając się w światowej klasy centrum spotkań na miarę XXI wieku.

Konferencja “Żegluga łączy” odbędzie się więc w miejscu, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością, co zapewni wyjątkowy i symboliczny charakter naszemu spotkaniu.

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Telefon: +48 71 347 51 50

MIEJSCE KOLACJI

Po zakończeniu pierwszego dnia Konferencji, o godzinie 19:00 odbędzie się uroczysta kolacja – Gala Dinner. Wykwintne menu zostanie podane w sali restauracyjnej największego w Polsce rzecznego statku pasażerskiego z roku 1961 – Wratislavia, który niegdyś służył jako luksusowy wycieczkowiec. Statek mierzy 53 metry, a na swoich trzech przestronnych pokładach może pomieścić ponad 400 osób. Zachęcamy do udania się na górny pokład (zwany słonecznym), z którego rozpościera się piękny widok na miasto. Atrakcją tego wieczoru, będzie także rejs statkiem po wodach rzeki Odra, od Przystani Wratislavia przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego do wyspy Opatowickiej.

Organizator zapewnia transport na miejsce kolacji.

Statek Restauracja Wratislavia
bulwar Xawerego Dunikowskiego
50-158 Wrocław
www.statekrestauracja.pl

HOTELE

Informacje nt. bazy hotelowej Wrocławia mogą Państwo pozyskać z serwisu Expedia

ODKRYWAJ

O POLSCE

Polska jest krajem, który w swej burzliwej historii zniknął na 123 lata z map świata. Zniknął po to, aby powrócić i ponownie walczyć o swoją niepodległość, dzięki czemu dziś krajobraz Polski rozpościera się od morza aż po pasma górskie. Przemiany historyczne, szczególnie mnogość narodów zamieszkujących polskie ziemie, wpłynęły także na polską kuchnię, która łączy zarówno wschodnie, zachodnie jak i południowe smaki.

Aby uzyskać więcej informacji o atrakcjach turystycznych Polski zapraszamy na stronę internetową Polskie Organizacji Turystycznej.

O WROCŁAWIU

Wrocław to polskie miasto, które w roku 2016 zasłużenie piastowało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i nadal zachwyca swoim pięknem, zabytkami oraz duchowością. A obecnie Wrocław, zwyciężył w prestiżowym plebiscycie “European Best Destination 2018”, co jest kolejnym potwierdzeniem ogromnej atrakcyjności miasta na tle Europy. Bogatą historię i urok miasta widać na każdym kroku w jego zabytkach, nie można zatem przeoczyć najciekawszych miejsc. Oto lista najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc:

 • Przepiękny Rynek z wyjątkowym Ratuszem i wspaniałymi mieszczańskimi kamienicami.
 • ZOO z Afrykarium, najstarszy i największy (pod względem różnorodności gatunków) ogród zoologiczny w Polsce z unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym środowisko wodne Afryki.
 • Ostrów Tumski, dawna wyspa, na której wybudowano gród, który dał początek miastu.
 • Panorama Racławicka, monumentalne malowidło – jedno z niewielu zachowanych na świecie.
 • Hala Stulecia z Centrum Poznawczym, wpisana na listę UNESCO z fontanną multimedialną.
 • Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu, którego można podziwiać panoramę miasta (punkt widokowy).
 • Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym kryje się perła dolnośląskiego baroku – Aula Leopoldina, oraz Wieża Matematyczna.
 • Aquapark, w którym można odpocząć całą rodziną po zwiedzaniu miasta.
 • Wyjątkowa Dzielnica Czterech Wyznań, gdzie w bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery świątynie różnych wyznań.
 • Hydropolis – multimedialna, pełna interaktywnych instalacji, wystawa poświęcona wodzie umiejscowiona w dawnym podziemnym zbiorniku wody pitnej.

Z pewnością zaciekawi Państwa to, że we Wrocławiu można wybrać się na poszukiwanie krasnali, ich odkrywanie może być nie lada przygodą, bo na terenie całego miasta łącznie jest około 400 figurek skrzatów, które we wrześniu obchodzą swoje święto (szczegółowy wykaz wrocławskich skrzatów znajduje się na stronie www.krasnale.pl). Uwaga, do raz odwiedzonego Wrocławia, chce się powrócić.

Contrast